BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól indultak a nyugat-európai tőzsdék

Több mint fél százalék erősödéssel kezdték a napot a vezető európai értéktőzsdék szerdán - írja az MTI.

2018. február 7. szerda, 09:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kereskedés első perceiben Londonban a FTSE-100 index 0,62 százalék, a frankfurti DAX-index 0,70 százalék, a párizsi CAC-40 index pedig 0,52 százalék pluszt jelzett. Egyelőre nem látszik hasonló, mint hétfőn, amikor az amerikai tőzsde hat éve nem látott zuhanása magával rántotta a piacokat.

Az eurót 1,2394 dolláron jegyezték a nemzetközi bankközi devizapiacon reggel kilenc órakor a kedd esti 1,2390 dollár után.

A szerdai európai tőzsdenyitáskor az északi-tengeri Brent hordónkénti ára 67,39 dolláron állt, 53 centtel (0,79 százalékkal) emelkedett a keddi záróértékéhez képest.

Kedden nagy mínuszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdék. A londoni börze FTSE100 indexe 2,64 százalék, a frankfurti DAX30 2,32 százalék, a párizsi CAC40 mutató pedig 2,35 százalék gyengüléssel fejezte be a napot.

Szabó Dániel
Szabó Dániel

Ez is érdekelhet