BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Estére kizöldült Amerika

Erősödéssel zártak csütörtökön a New York-i értéktőzsde irányadó mutatói - írja az MTI.

2018. január 11. csütörtök, 22:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 30 vezető iparvállalat Dow Jones indexe 205,6 ponttal, 0,81 százalékkal, 25 574,73 pontra emelkedett.

Az S&P 500-as mutatója 19,33 ponttal, 0,7 százalékkal gyarapodott, és 2767,56 ponton fejezte be a napot.

A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 58,21 ponttal, 0,81 százalékkal lett több, és 7211,78 ponton zárt.

Különösen az energiaipari részvények drágultak, miután a kőolaj világpiaci ára 2014 december eleje óta legmagasabb szintre, hordónként 70 dollár fölé emelkedett.

A Chevron 3,2 százalékos, az Exxon 1,5 százalékos pluszban állt este.

Az S&P 500 indexben szereplő energiaipari részvények mozgását követő alindex nem sokkal a zárás előtt 2,2 százalékos erősödést jelzett, ami a legnagyobb, százalékban mért növekedés több mint hét hónapja.

Péntektől egyre több vállalati gyorsjelentést hoznak nyilvánosságra a tavalyi utolsó negyedévről. Pénteken ismerteti negyedéves eredményeit a pénzügyi ágazat két nagyágyúja, a JPMorgan és a Wells Fargo.

Elemzők azzal számolnak, hogy az S&P 500 indexben szereplő cégek nyeresége átlagosan 11,8 százalékkal nőtt a tavalyi utolsó negyedévben, a legjelentősebben az energiaipari cégek profitja nőtt a kőolaj világpiaci árának az emelkedésére.

K. Gergely Kiss
K. Gergely Kiss

Ez is érdekelhet