BUX 139041.43 -0,19 %
OTP 45310 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vörösbe fordult Európa

Csökkenéssel indult a kereskedés a vezető nyugat-európai értéktőzsdéken szerdán.

2018. január 10. szerda, 09:34

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A londoni értéktőzsde fő mutatója, az FTSE-100 index 0,13 százalékos, a frankfurti DAX-index 0,18 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 0,09 százalékos mínuszban indította a kereskedést. Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,27 százalékos veszteségben nyitott.

Az eurót 1,1936 dolláron jegyezték a nemzetközi bankközi devizapiacon reggel kilenc órakor, stagnált az árfolyam.

A globális kereskedelem szempontjából legjelentősebb két nyersolajkeverék, az északi-tengeri Brent és a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) ára emelkedik. A legközelebbi, márciusi határidős jegyzésekben a Brent hordónként 0,41 százalékos nyereségben, 69,10 dolláron, a februári szállítású WTI pedig 0,68 százalékos pluszban, 63,39 dolláron forgott - írta az MTI.

Kedden emelkedéssel zártak a nyugat-európai tőzsdék. A londoni értéktőzsde fő mutatója, az FTSE-100 index 0,45 százalékkal, a frankfurti DAX-index 0,13 százalékkal, a párizsi CAC-40 index pedig 0,67 százalékkal pontra nőtt. A páneurópai indexek közül a Stoxx Europe 600 0,43 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 index 0,48 százalékkal, az euróövezeti EuroStoxx50 index pedig 0,23 százalékkal emelkedett.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet