Vegyes, többségében emelkedéssel nyitottak kedden a főbb európai értékpapírpiacok, de nem kellett sok hozzá, hogy a vezető indexek a nyereséges zónába kerüljenek.
Nem sokkal a nyitás után, negyed 11 körül a londoni FTSE 100 0,4, a DAX 0,2, a CAC-40 szintén 0,4 százalékkal erősödött. A pán-európai Stoxx Europe 600 indexe 0,3 százalékkal állt a hétfői zárószintje felett.
A periféria indexei közül a milánói FTSE MIB 0,5, a madridi IBEX-35 0,4 százalékos emelkedésben volt.
Fotó forrása: Shutterstock
