BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fúrni kezdett a Mol

A Mol december 23-án megkezdte a kőolajtermelést az Északi-tengeren található Catcher területen - közölte az olajipari vállalat.

2017. december 27. szerda, 08:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Catcher projektben a vállalat húsz százalékos részesedéssel rendelkezik; partnerei a Premier Oil, a Cairn és a Dyas. A közlemény szerint a következő hónapokban a termelés várhatóan több fázisban növekszik majd, eleinte a Catcher mezőn, majd a Varadero és Burgman mezőkön.

A Catcher terület az Egyesült Királyság északi-tengeri részén fekszik, körülbelül 180 kilométerre Skócia északkeleti partjaitól.

A felszíni termelő-tároló egység építése Japánban kezdődött, a hajótest első acéllemezét 2015 januárjában vágták ki. A hajó idén augusztusban készült el, és ezt követően szállították az Északi-tengerre, ahol októberben telepítették.

A Mol-csoport jelenleg 8 országban végez kitermelést és 13 országban rendelkezik kutatási eszközökkel.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet