BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól indult a nap a tengerentúlon

Emelkedéssel nyitottak a New York-i tőzsde irányadó indexei szerdán - írja az MTI.

2017. december 13. szerda, 16:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem sokkal a nyitást követően a DJIA-indexe 0,4, az S&P 500-as mutató 0,2, a Nasdaq pedig 0,3 százalékos pluszban indította a kereskedést.

Elemzők várakozásai szerint estig nem várható lényeges elmozdulás a tőzsdéken a nyitószinthez képest, a befektetők kivárásra rendezkedtek be azelőtt, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed közép-európai idő szerint 20 órakor ismerteti kamatdöntését. A szakértők azzal számolnak, hogy a Fed 25 bázisponttal, 1,50 százalékra emeli az alapkamatot.

A New York-i tőzsdenyitáskor a londoni börze irányadó mutatója 0,1 százalékos pluszban állt, ugyanakkor Frankfurt 0,3 százalékos, Párizs pedig 0,6 százalékos mínuszban volt.

Az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 16 cent (0,25 százalék) emelkedéssel 63,50 dolláron állt.

Kedden vegyesen zártak a New York-i tőzsdeindexek. A Dow Jones 0,49 százalékkal erősödött, a Standard & Poor's 500-as mutató 0,15 százalékkal emelkedett, a Nasdaq Composite mutatója pedig 0,19 százalékkal gyengült. (Máris ráharaptak a BÉT ötletére)

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet