BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zöldben nyitott New York

Enyhe emelkedéssel nyitottak a főbb indexek a New York-i tőzsdén hétfőn.

2017. december 11. hétfő, 17:13

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A 30 vezető iparvállalat DJIA-indexe 0,05 százalékos, az S&P 500-as mutató 0,09 százalékos, a technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója pedig 0,19 százalékos pluszban indította a kereskedést - írta az MTI.

A New York-i kereskedés kezdetekor vegyesen mozogtak a nyugat-európai tőzsdemutatók. Fél négykor a londoni FTSE-100 index 0,71 százalékos erősödést, a frankfurti DAX-30 index 0,06 százalékos gyengülést, a párizsi CAC-40 mutató pedig 0,01 százalékos emelkedést jelzett.

A nemzetközi bankközi devizapiacon egy euróért 1,1785 dollárt adtak fél négykor, a jegyzés gyakorlatilag nem változott a kora reggeli 1,1783 dollárhoz képest.

A nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate (WTI) amerikai könnyűolajfajta hordónkénti ára 17 cent (0,32 százalék) emelkedéssel 57,53 dolláron állt.

Pénteken pluszban zártak a New York-i tőzsdeindexek. A Dow Jones 0,49 százalékkal, a Standard & Poor's 500-as mutató 0,55 százalékkal, a Nasdaq Composite mutatója pedig 0,40 százalékkal erősödött.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet