BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyereséges zárás Európában

Nyereséges zárással fordították vissza előző napi veszteségeiket a főbb európai értékpapírpiacok csütörtökön - írja az MTI.

2017. november 16. csütörtök, 17:43

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kereskedési idő végén a pán-európai FTSE Eurofirst 300 index 0,66 százalék, a Stoxx 600 index 0,75 százalék, az euróvezeti EuroStoxx50 index 0,41 százalék nyereségben állt.

A nem hivatalos adatok szerint a londoni FTSE-100 index 0,20 százalék, a frankfurti DAX index 0,53 százalék, a párizsi CAC-40 index 0,61 százalék erősödést mutatott a kereskedés végén. Madridban 0,76 százalék, Milánóban 0,18 százalék emelkedéssel fejezte be a kereskedést a tőzsdeindex.

Csütörtökön elsősorban vállalati eredmény beszámolók alapján tájékozódtak az európai befektetők.

A legjobban az építőipari és a nyersanyagipari ágazatok szerepeltek csütörtökön két százalékos erősödéssel. A francia Bouygues például öt százalékkal erősödött első kilenc havi eredményének köszönhetően.

Az egyetlen veszteséges ágazatnak az olaj és gázipar bizonyult csütörtökön.

Az olajárak kezdetben csökkentek, majd stabilizálódtak csütörtökön azzal párhuzamosan, ahogy a piac figyelme egyre inkább a nagy olajtermelők hó végi találkozójának várható eredményeire terelődött. A WTI ára 0,05 százalékkal hordónként 55,36 dollárra emelkedett, a Brent ára 0,16 százalékkal 61,77 dollárra csökkent.

Az elmúlt napokban az olajár csökkenését az amerikai olajtermelésnek az OPEC termeléskorlátozásának a hatását veszélyeztető növekedése idézte elő. Az olaj ára hónapok óta tartó emelkedéssel két és fél éves csúcsot ért el a múlt héten az OPEC termeléskorlátozásának köszönhetően, ami miatt már megindult a világ olajtartalékainak apadása is.

Az eurót 0,20 százalékkal jegyezték gyengébben 1,1768 dolláron, az arany ára 0,11 százalékkal 1279,88 dollárra emelkedett unciánként.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet