BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vörösben nyitott New York

A keddi veszteséges zárás után szerdán is negatív tartományban indult a kereskedés az amerikai értékpapírpiacokon.

2017. november 15. szerda, 16:19

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A DJIA-30 index 0,55 százalék, az S&P-500 index 0,52 százalék, a Nasdaq Composite 0,62 százalék csökkenéssel kezdte a szerdai kereskedést.

A befektetői hangulatot az elmúlt nagyjából egy hétben elsősorban az új adminisztráció által ígért adóreformmal szemben felmerült kétségek terelték profitkivétel felé. A Wall Street indexei nyolc hete, a Nasdaq Composite hat hete első alkalommal zárt negatív eredménnyel egy hetet az elmúlt pénteken - írta az MTI.

Az olajár csökkent, miután a Nemzetközi Energiaügynökség (IEA) napi százezer hordóval mérsékelte idei és jövő évi globális olajkereslet-növekedési előrejelzését. Az amerikai WTI nyersolaj 0,92 százalékkal 55,19 dollárra, a Brent 0,90 százalékkal 61,65 dollárra csökkent hordónként.

Az amerikai kötvényhozamok dollárgyengítő hatásával párhuzamosan az arany ára már harmadik napja emelkedik. Az eurót 0,21 százalékkal jegyezték erősebben 1,1822 dolláron. Az arany ára 0,27 százalékkal unciánként 1286,36 dollárra emelkedett.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet