Az északi-tengeri olajfajta hordónkénti ára 60,23 dolláron állt 17.30-kor, 93 centtel (1,57 százalékkal) magasabban a csütörtöki záróértékéhez képest.
A Brent ára ezzel először lépte át a hordónkénti 60 dolláros szintet 2015. július 3-a óta. Az olaj jelenleg mintegy 36 százalékkal drágább júniusban mért idei mélypontjához képest.
Az energiahordozót elsősorban az a bejelentés drágította pénteken, hogy több vezető olajtermelő ország jelezte: támogatja azt a javaslatot, hogy hosszabbítsák meg az olajtermelés visszafogásáról az idei év elejétől jövő év március végéig tartó időszakra vonatkozó megállapodást - írta az MTI.
