BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyon régen volt ilyen drága a Brent

A Brent olajfajta hordónkénti ára több mint két éve először 60 dollár fölé emelkedett péntek délután.

2017. október 27. péntek, 18:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az északi-tengeri olajfajta hordónkénti ára 60,23 dolláron állt 17.30-kor, 93 centtel (1,57 százalékkal) magasabban a csütörtöki záróértékéhez képest.

A Brent ára ezzel először lépte át a hordónkénti 60 dolláros szintet 2015. július 3-a óta. Az olaj jelenleg mintegy 36 százalékkal drágább júniusban mért idei mélypontjához képest.

Az energiahordozót elsősorban az a bejelentés drágította pénteken, hogy több vezető olajtermelő ország jelezte: támogatja azt a javaslatot, hogy hosszabbítsák meg az olajtermelés visszafogásáról az idei év elejétől jövő év március végéig tartó időszakra vonatkozó megállapodást - írta az MTI.

Domokos László
Domokos László

Ez is érdekelhet