BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyengüléssel zárt Nyugat-Európa

Gyengüléssel zártak szerdán a főbb nyugat-európai értéktőzsdék - írja az MTI.

2017. október 25. szerda, 18:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az euróövezeti piacokat most nem elsősorban a Madrid és a katalán regionális kormányzat közti feszültség kiéleződése, hanem ellenkezőleg, enyhülése viselte meg. Ez erősítette az eurót, megdrágítva az eurózóna vállalatainak exportját az övezeten kívülre. Londont sajátságos módon egy jó makroadat nyomta le, a GDP vártnál gyorsabb növekedése valószínűbbé teszi, hogy a Bank of England novemberben emeli az irányadó kamatot, rontva a részvénybefektetések vonzerejét.

A nem hivatalos adatok szerint a frankfurti DAX-30 index 0,49 százalékkal, a londoni FTSE-100 1,03 százalékkal, a párizsi CAC-40 pedig 0,37 százalékkal esett

A legnagyobb piaci tőkeértékű európai részvények FTSEurofirst 300 indexe 0,58 százalékkal, az euróövezet blue chipjeit tartalmazó Euro STOXX 50 pedig 0,66 százalékkal csökkent.

Kedden minimális erősödéssel zártak a vezető európai tőzsdék. A DAX-30 0,08 százalékkal, az FTSE-100 0,03 százalékkal, a CAC-40 pedig 0,15 százalékkal emelkedett.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet