BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Veszteséges kezdés New Yorkban

A keddi pozitív zárás után csekély veszteséggel indult a kereskedés szerdán az amerikai értékpapírpiacokon - írja az MTI.

2017. október 11. szerda, 15:42

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A DJIA-30 index 0,01 százalék, a S&P-500 index 0,02 százalék, a Nasdaq Composite index 0,01 százalék csökkenéssel kezdett.

A piacok a Fed monetáris döntéshozó testülete, a nyíltpiaci bizottság legutóbbi kamatdöntő ülésének a jegyzőkönyvére várnak. A jegyzőkönyvet európai idő szerint este nyolc órakor teszik közzé.

A Fed a szeptember 19-20-i ülésen nem változtatott az alapkamaton, de jelezte, hogy egy kamatemelésre az idén még nagy valószínűség szerint sor fog kerülni, valamint hogy megtette az első lépéseket gazdaságösztönző mennyiségi monetáris intézkedéseinek fokozatos kivezetése felé. A tőzsdei befektetők ennek részleteiről remélnek pontosabb információkhoz jutni a jegyzőkönyvből.

Az olaj ára emelkedett kissé szerdán, már a harmadik egymást követő napon. A Brent az amerikai kereskedés kezdetekor 0,16 százalékkal állt magasabban 56,70 dolláron hordónként, a WTI pedig 0,27 százalékkal magasabban 51,06 dolláron.

Az arany ára a határidős piacon 0,06 százalékkal 1293,00 dollárra csökkent unciánként.

A dollár gyengült, az eurót 0,35 százalékkal jegyezték erősebben 1,1849 dolláron.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet