A magyar részvénypiac enyhe pluszban zárt. A részvénypiaci hangulatot támogatta, hogy nagyon kedvező régiós GDP-adatok jelentek meg, bár a magyar GDP éves növekedése a második negyedévben a várakozásoknál kicsit gyengébb, 3,2 százalék lett. A nemzetközi piaci hangulat is kedvező volt, az észak-koreai feszültség enyhülése felfelé hajtotta az árfolyamokat - mondta Wéber Tamás, az MKB Bank portfóliókezelője az M1-en.
A szakértő szerint az amerikai Fed monetáris politikai döntéshozó testületének (FOMC) legutóbbi üléséről készült jegyzőkönyve - ezt szerdán este hozzák nyilvánosságra - megmozgathatja a piacokat.
A Mol 130 forinttal, 0,57 százalékkal 23 075 forintra erősödött, 1,4 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 52 forinttal, 0,52 százalékkal 9982 forintra nőtt, forgalmuk 2,6 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,21 százalékkal 475 forintra emelkedett, forgalma 236,9 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 57 forinttal, 0,87 százalékkal 6531 forintra csökkent, forgalmuk 946,5 millió forintot ért el.
