BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyengüléssel nyitott New York

Indexcsökkenéssel indult a kereskedés szerdán az amerikai értékpapírpiacokon.

2017. augusztus 9. szerda, 15:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Észak-Korea és az Egyesült Államok között eszkalálódó feszültség és a fenyegető hangvételű üzenetváltás világszerte kockázatkerülésre késztette a tőzsdei befektetőket, a főbb árfolyamindexek a vezető tőzsdéken egy-másfél százalékkal gyengültek - írta az MTI.

Az amerikai indexek már kedden veszteséggel zártak a helyzet eszkalálódásának az első jeleire. A napok óta rekordot rekordra halmozó DJIA-30 index 0,15 százalékkal, az S&P-500 index 0,24 százalékkal, a Nasdaq Composite index 0,21 százalékkal gyengült.

A szerdai kereskedést a DJIA-30 index 0,30 százalék, az S&P-500 index 0,42 százalék, a Nasdaq Composite 0,79 százalék eséssel kezdte.
Az értékőrző menedéknek használt befektetési eszközök, közöttük az arany ára emelkedett, a svájci frank árfolyama pedig a legjobb úton halad afelé, hogy két és fél éve a legnagyobb egy napon belüli emelkedést érje el.

A határidős piacon az arany legközelebbi kontraktusát 1,25 százalékkal jegyezték magasabban, 1278,36 dolláron unciánként.

A svájci frank a dollárral szemben 1,11 százalékkal 1,0381 frankra, az euróval szemben 1,57 százalékkal 0,8869 frankra erősödött.

Szepesi Anita
Szepesi Anita

Ez is érdekelhet