BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meglesz-e az újabb csúcs a BÉT-en?

A BUX 11.30-kor 36 753,23 ponton állt, ami a legutóbbi, pénteki záró értékéhez képest 0,20 százalékos emelkedés. A részvénypiac forgalma délelőtt 2,1 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek a pénteki záráshoz képest - írta az MTI.

2017. augusztus 7. hétfő, 12:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol 55 forinttal, 0,24 százalékkal 23 295 forintra csökkent.

Az OTP-részvények ára 27 forinttal, 0,28 százalékkal 9842 forintra erősödött.

A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,43 százalékkal 465 forintra esett.

A Richter-papírok árfolyama 55 forinttal, 0,84 százalékkal 6625 forintra nőtt.

Az elemzők a tőzsdenyitás előtt enyhe emelkedésre számítottak a BÉT-en. A Mol esetében elképzelhető, hogy újabb vevők érkeznek, a részvény árfolyama tovább emelkedik, hiszen a társaság nagyon jó jelentést tett közzé pénteken - mondta Móró Tamás, a Concorde Értékpapír Zrt. vezető elemzője az MTI-nek. A többi nagy papírnál nem számít érdemi mozgásra.

Az elemző szerint a Mol erősödése miatt hétfőn is van rá esély, hogy történelmi csúcsra emelkedik a BUX-index.

Varga Zoltán, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője is pozitív hangulatra és ezáltal enyhe emelkedésre számít a BÉT-en; szerinte a Richternél és a Magyar Telekomnál további vevők érkezhetnek.

Domokos Erika
Domokos Erika

Ez is érdekelhet