A Wall Street-i indexek pénteken nyereségben zártak, a Dow mutatója ráadásul már 8. egymást követő napon rekord szinten, 22 093 ponton, 0,3 százalékos erősödést követően. A pénteki emelkedést elemzők a munkaerő-piaci adatoknak tudják be, miután azok várakozások felett alakultak.
Az adat a Fed kamatemelése miatt került középpontba, azaz, hogy az amerikai jegybanktól még idén várható-e még újabb szigorítás. Elemzők elkezdték kétségbe vonni ugyanis, hogy további emeléseket hajt végre a Fed, miután az emelkedő inflációnak nyoma sincs. Ezeknek a vélekedéseknek volt köszönhető a dollár erősödése is az euróval szemben pénteken.
A DJIA indexe 0,3, az S&P 500 és a Nasdaq pedig 0,2 százalékkal került feljebb a csütörtöki záróértékhez képest.
