BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább esett a dollár

Tovább gyengült a dollár az euróhoz képest szerdán, miután fokozódtak a kétségek az iránt, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Federal Reserve még egyszer kamatot emelhet idén, ugyanakkor viszont erősödtek azok a várakozások, hogy az Európai Központi Bank (EKB) szigorítja rendkívül laza monetáris politikáját - írja az MTI.

2017. augusztus 2. szerda, 18:30

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Napi csúcsán 1,1869 dollárt kellett adni az euróért a nemzetközi bankközi devizapiacon. Utoljára 2015 januárjában volt ilyen erős a közös európai fizetőeszköz.

Miközben a dollárt nyomás alatt tartják a politikai kockázatok és a pénzpolitikát övező bizonytalanságok, az euró malmára hajtja a vizet, hogy a kedvező gazdasági adatoknak köszönhetően egyre inkább teret nyernek azok a nézetek, miszerint az EKB a szigorítás ösvényére lép.

James Bullard, a Federal Reserve St. Louis-i tagbankjának vezetője ellenzi az újabb kamatemelést, mert szerinte az megakadályozhatja a 2 százalékos inflációs célszám elérését. Loretta Mester, a clevelandi tagbank elnök viszont úgy látja, hogy a Fednek a fokozatos kamatemelésre kell összpontosítania, mert egyszeri tényezők miatt lassult a pénzromlás üteme, az utóbbi hónapokra jellemző gyengébb infláció nem jelent hosszú távú trendet.

Mindazonáltal a piacokon már csak 48 százalékra becsülik annak esélyét, hogy a Federal Reserve decemberben kamatot emel.

A főbb devizákkal szemben kalkulált dollárindex 14 havi mélypontra, 92,74 pontra esett szerdán.

A jennel szemben kissé erősödött a dollár, de kedden több mint másfél havi mélyponton is járt. Közép-európai idő szerint szerda délután a dollár 110,44 jenen forgott, 0,07 százalékkal drágult, de kedden, napi mélypontján 109,91 jenen állt a jegyzés.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet