A nemzetközi tőzsdék picit elfáradtak, miután az amerikai munkaerőpiaci adatok kicsit rosszabbak lettek a vártnál, mind az amerikai, mind a nyugat-európai tőzsdék estek - mondta Debreczeni Csaba, az MKB Bank tőkepiaci elemzője az M1-en.
A fejlődő piacokat azonban ez nem igazán érintette, a BUX index is emelkedni tudott - tette hozzá.
Az OTP új tízéves csúcsot ért el - emelte ki az elemző. A nap folyamán 9750 forinton is kötöttek üzletet a bankpapírra.
Szerinte az ilyen szintek elérését figyelik és szeretik a befektetők, főként a rövid távú spekulánsok. Általában ezek áttörését követően még emelkedik valamennyit az árfolyam. Ebből kiindulva, a fundamentumokat nem nézve, az OTP esetében még lehet pár százalékos drágulás - mondta.
A Mol 45 forinttal, 0,20 százalékkal 22 300 forintra erősödött, 1,5 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 112 forinttal, 1,17 százalékkal 9692 forintra, új tízéves csúcsra emelkedett, forgalmuk 7,1 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama nem változott, 466 forintot ért, forgalma 215,2 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 60 forinttal, 0,92 százalékkal 6600 forintra nőtt, forgalmuk 2,1 milliárd forintot ért el.
