BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősödött Budapest - Tízéves csúcson az OTP

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 254,61 pontos, 0,71 százalékos emelkedéssel, 36 041,13 ponton zárt szerdán. Az OTP tízéves csúcsot ért el. A részvénypiac forgalma 12,6 milliárd forint volt, a vezető részvények többsége erősödött az előző napi záráshoz képest - írja az MTI.

2017. augusztus 2. szerda, 18:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nemzetközi tőzsdék picit elfáradtak, miután az amerikai munkaerőpiaci adatok kicsit rosszabbak lettek a vártnál, mind az amerikai, mind a nyugat-európai tőzsdék estek - mondta Debreczeni Csaba, az MKB Bank tőkepiaci elemzője az M1-en.

A fejlődő piacokat azonban ez nem igazán érintette, a BUX index is emelkedni tudott - tette hozzá.

Az OTP új tízéves csúcsot ért el - emelte ki az elemző. A nap folyamán 9750 forinton is kötöttek üzletet a bankpapírra.

Szerinte az ilyen szintek elérését figyelik és szeretik a befektetők, főként a rövid távú spekulánsok. Általában ezek áttörését követően még emelkedik valamennyit az árfolyam. Ebből kiindulva, a fundamentumokat nem nézve, az OTP esetében még lehet pár százalékos drágulás - mondta.

A Mol 45 forinttal, 0,20 százalékkal 22 300 forintra erősödött, 1,5 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 112 forinttal, 1,17 százalékkal 9692 forintra, új tízéves csúcsra emelkedett, forgalmuk 7,1 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama nem változott, 466 forintot ért, forgalma 215,2 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 60 forinttal, 0,92 százalékkal 6600 forintra nőtt, forgalmuk 2,1 milliárd forintot ért el.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet