A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 382,36 pontos, 1,12 százalékos emelkedéssel, 34 528,85 ponton zárt csütörtökön, ezzel ismét történelmi csúcsot döntött. A részvénypiac forgalma 12,2 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
A Mol 455 forinttal, 2,07 százalékkal 22 475 forintra erősödött, 2,4 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 30 forinttal, 0,34 százalékkal 8750 forintra nőtt, forgalmuk 6,1 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 7 forinttal, 1,52 százalékkal 454 forintra csökkent, forgalma 766,8 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 130 forinttal, 1,90 százalékkal 6980 forintra emelkedett, a részvények forgalma 2,4 milliárd forintot ért el.
Felülteljesített a magyar tőzsde, a BUX erősebben zárt a vezető európai részvényindexeknél. A magyar tőzsde jó eredménye elsősorban a Mol és a Richter kimagasló teljesítményének köszönhető; emellett az OTP is pluszban zárt, a vezető papírok közül csak a Magyar Telekom veszített értékéből - mondta Stefán Krisztián, a Raiffeisen Bank részvénykereskedője az M1-en az MTI tudósítása szerint.
