A Mol 150 forinttal, 0,65 százalékkal 22 800 forintra gyengült, 1,8 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények 15 forinttal, 0,18 százalékkal 8500 forintra erősödtek, forgalmuk 4,8 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 3 forinttal, 0,64 százalékkal 472 forintra nőtt, forgalma 385,3 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 50 forinttal, 0,72 százalékkal 6965 forintra emelkedett, forgalmuk 1,4 milliárd forintot ért el.
A magyar blue chipek vegyes teljesítményt nyújtottak, a Magyar Telekom és a Richter jól szerepelt, az OTP-Mol páros volt a lemaradó, de a magyar bankpapír még így is pénteki zárószintje közelében fejezte be a napot - mondta Sándor Dávid, a KBC Equitas vezető elemzője az M1-en.
A Mol nagyobb lemorzsolódása azért érdekes, mert az olaj árfolyama hétfőn jelentősen nőtt, miután a szaúd-arábiai és az orosz energiaügyi miniszterek hétvégén jelezték, hajlandóak lennének egy évvel meghosszabbítani a kitermelés korlátozására irányuló megállapodást, ami orvosolni tudná a túlkínálatot. Az olajpapír árfolyama az elmúlt napokban nagyon sokat emelkedett, és egy hirtelen emelkedést követően természetes, hogy vannak korrekciók is. A többi papír szereplése a vezető elemző szerint beleillik a nemzetközi trendbe. Európában is mérsékelt pluszba tudtak lendülni a piacok, a hétvégi német tartományi választásokat követően enyhén pozitív hangulat volt a világban - mondta.
