BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol húzta fel Budapestet

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 192,60 pontos, 0,57 százalékos emelkedéssel, 33 858,88 ponton zárt csütörtökön.

2017. május 11. csütörtök, 19:11

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol 360 forinttal, 1,64 százalékkal 22 310 forintra erősödött, 4,5 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 35 forinttal, 0,42 százalékkal 8250 forintra csökkent, forgalmuk 4,8 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 22 forinttal, 4,49 százalékkal 468 forintra esett, forgalma 1,2 milliárd forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 35 forinttal, 0,51 százalékkal 6950 forintra nőtt, a részvények forgalma 1,3 milliárd forintot ért el.

A részvénypiac forgalma 12,0 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

Kiss Mihály, a Raiffeisen Bank részvénykereskedője az M1 csatornán elmondta, a nemzetközi piacok estek, a magyar tőzsde ugyanakkor pluszban tudott zárni. A Mol továbbra is erős, és a Richter árfolyama is emelkedett.

A szakértő felhívta a figyelmet arra is, hogy a Magyar Telekom 4,49 százalékot esett, de csütörtökön került le a részvényről az osztalékszelvény, így a gyengülés a vártnak megfelelő.

K. Gergely Kiss
K. Gergely Kiss

Ez is érdekelhet