BUX 139406.71 0,08 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pluszban zárt Budapest

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 156,29 pontos, 0,47 százalékos emelkedéssel, 33 666,28 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 11,9 milliárd forint volt, a vezető részvények ára vegyesen változott az előző napi záráshoz képest.

2017. május 10. szerda, 17:55

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol 50 forinttal, 0,23 százalékkal 21 950 forintra erősödött, 3,6 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 125 forinttal, 1,53 százalékkal 8285 forintra nőtt, forgalmuk 5 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama nem változott, 490 forintot ért, forgalma 987,2 millió forint volt.

A Richter-papírok 35 forinttal, 0,50 százalékkal 6915 forintra gyengültek, forgalmuk 2,1 milliárd forintot ért el.

A BÉT végig a pozitív tartományban mozgott, ami elsősorban az OTP-nek volt köszönhető, amely 1,5 százalékos pluszban tudta zárni a napot - mondta Wéber Tamás, az MKB Bank portfóliókezelője az M1-en.

A főbb nyugat-európai piacokon vegyes volt a hangulat, a BÉT zárásakor a frankfurti index 0,02 százalékos, a londoni 0,56 százalékos pluszban, a francia pedig 0,12 százalékos mínuszban állt. A New York-i értéktőzsde irányadó mutatói vegyesen nyitottak, de azonnal mínuszra is váltottak.

Szász Péter
Szász Péter

Ez is érdekelhet