A Mol 50 forinttal, 0,23 százalékkal 21 950 forintra erősödött, 3,6 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 125 forinttal, 1,53 százalékkal 8285 forintra nőtt, forgalmuk 5 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama nem változott, 490 forintot ért, forgalma 987,2 millió forint volt.
A Richter-papírok 35 forinttal, 0,50 százalékkal 6915 forintra gyengültek, forgalmuk 2,1 milliárd forintot ért el.
A BÉT végig a pozitív tartományban mozgott, ami elsősorban az OTP-nek volt köszönhető, amely 1,5 százalékos pluszban tudta zárni a napot - mondta Wéber Tamás, az MKB Bank portfóliókezelője az M1-en.
A főbb nyugat-európai piacokon vegyes volt a hangulat, a BÉT zárásakor a frankfurti index 0,02 százalékos, a londoni 0,56 százalékos pluszban, a francia pedig 0,12 százalékos mínuszban állt. A New York-i értéktőzsde irányadó mutatói vegyesen nyitottak, de azonnal mínuszra is váltottak.
