A Mol 125 forinttal, 0,58 százalékkal 21 525 forintra erősödött, 2,4 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 17 forinttal, 0,20 százalékkal 8380 forintra nőtt, forgalmuk 3,6 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama nem változott, 487 forintot ért, forgalma 328,7 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 170 forinttal, 2,44 százalékkal 7140 forintra emelkedett, ami új történelmi csúcs, forgalmuk 2,1 milliárd forintot ért el.
A részvénypiac forgalma 8,8 milliárd forint volt, a vezető részvények többsége erősödött az előző napi záráshoz képest.
Nagy András, az Erste Befektetési Zrt. részvényelemzője az M1 csatornán kifejtette: a BUX index kiemelkedően jól teljesített a keddi kereskedésben, a magyar részvénypiac 0,9 százalékot tudott emelkedni az átlagnál kicsit alacsonyabb forgalom mellett.
Elmondta a Richter kiváló teljesítményét, a gyógyszerpapír 7140 forinton zárt, ami új rekordnak számít - mondta. A nemzetközi részvénypiacon mérsékelt emelkedéseket lehetett látni, a nyugat-európai börzéken nulla és fél százalék közöttit, az amerikai piacokon inkább fél százalék felettieket - tette hozzá az elemző.
