BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A nap nyertese a Mol lett

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 0,7 százalékos csökkenéssel, 32 475 ponton zárt hétfőn. A részvénypiac forgalma 7,4 milliárd forint volt.

2017. január 30. hétfő, 20:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vezető részvények a Mol kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest. Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. igazgatója az MTI-nek elmondta: impozáns emelkedések utáni időszak látható, régiószerte korrekciós nap volt a tőzsdéken, a magyar kereskedés pedig ezzel összhangban mozgott. A BUX 0,7 százalékos csökkenése még kicsit jobb is, mint az európai tőzsdék teljesítménye - jegyezte meg.

A Mol 0,10 százalékkal 20 320 forintra erősödött, 2,0 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények 0,94 százalékkal 8816 forintra estek, forgalmuk 2,8 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 0,4 százalékkal 513 forintra csökkent, forgalma 285,3 millió forint volt. A Richter 1,50 százalékos zuhanást követően 6171 forintra gyengült, a részvények forgalma 2,2 milliárd forintot ért el.

Szabó Zsuzsanna
Szabó Zsuzsanna

Ez is érdekelhet