A vezető részvények a Mol kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest. Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. igazgatója az MTI-nek elmondta: impozáns emelkedések utáni időszak látható, régiószerte korrekciós nap volt a tőzsdéken, a magyar kereskedés pedig ezzel összhangban mozgott. A BUX 0,7 százalékos csökkenése még kicsit jobb is, mint az európai tőzsdék teljesítménye - jegyezte meg.
A Mol 0,10 százalékkal 20 320 forintra erősödött, 2,0 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények 0,94 százalékkal 8816 forintra estek, forgalmuk 2,8 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 0,4 százalékkal 513 forintra csökkent, forgalma 285,3 millió forint volt. A Richter 1,50 százalékos zuhanást követően 6171 forintra gyengült, a részvények forgalma 2,2 milliárd forintot ért el.
