A BUX 11.30-kor 30 109,94 ponton állt, ami a legutóbbi, szerdai záró értékéhez képest 95,90 pontos, 0,32 százalékos emelkedés, a csütörtöki nyitásnál 66,41 ponttal magasabb. A részvénypiac forgalma délelőtt 2,0 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
A Mol 110 forinttal, 0,60 százalékkal 18 560 forintra erősödött.
Az OTP-részvények ára 24 forinttal, 0,30 százalékkal 7980 forintra nőtt.
A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,20 százalékkal 491 forintra csökkent.
A Richter-papírok árfolyama 21 forinttal, 0,36 százalékkal 5916 forintra emelkedett.
Az MTI által megkérdezett szakértők is emelkedésre számítottak a nyitás előtt. Kiss Mónika, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője kommentárjában kifejtette: tovább tart az optimizmus a világ tőzsdéin, mert a Kőolaj-exportáló Országok Szervezetének (OPEC) tagállamai szerdán Bécsben úgy döntöttek, hogy január 1-jétől napi 32,5 millió hordóra csökkentik a kitermelt kőolaj mennyiségét. Ugyanakkor az európai befektetők óvatosabbak a hétvégi olasz népszavazás miatt. A Mol tovább folytathatja az emelkedést - tette hozzá.
Sándor Dávid, a KBC Equitas vezető elemzője elmondta: az európai mínuszok ellenére a magyar piac felülteljesítő lehet, enyhe emelkedésre számít. Az olajár emelkedése pozitívan hat a Mol részvények árára. Ennek az orosz kitettségen keresztül közvetetten az OTP és a Richter részvényeire is kedvező hatása lehet - jelezte.
