BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A \"Trump-effektus\" mozgatta Nyugat-Európát

A szerdai erős emelkedés után veszteséggel zártak csütörtökön a főbb nyugat-európai értéktőzsdék.

2016. november 10. csütörtök, 18:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nem hivatalos adatok szerint a frankfurti DAX-30 index 0,13 százalékkal, a londoni FTSE-100 1,18 százalékkal, a párizsi CAC-40 pedig 0,27 százalékkal esett. A legnagyobb piaci tőkeértékű európai részvények FTSEurofirst 300 indexe 0,27 százalékkal, az euróövezet blue chipjeit tartalmazó Euro STOXX 50 pedig 0,17 százalékkal csökkent.

Fontosabb makroadatok nem érkeztek, a piacokat a \"Trump-effektus\" mozgatja. Az erős nyitás után délutánra mínuszba fordultak az indexek a legtöbb értéktőzsdén, a befektetők korrigálták a szerdai árfolyam-emelkedést, és megindultak a nyereség besöprését célzó eladások.

A fő nyertesek a bankpapírok, továbbá a bánya- és nyersanyagipari cégek részvényei voltak, a technológiai szektorból ezekbe vándorol át a tőke, arra számítva, hogy Donald Trump infrastrukturális fejlesztési programja növeli a hitelkeresletet és a nyersanyagpiaci árakat.

Szerdán nyereséggel zártak a vezető európai tőzsdék. A DAX-30 1,56 százalékkal, az FTSE-100 1,0 százalékkal, a CAC-40 pedig 1,49 százalékkal emelkedett. Az EuroStoxx50 1,22 százalékkal, az FTSE Eurofirst 300 1,50 százalékkal ment föl.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet