BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zöldben nyitott Európa

Emelkedéssel nyitottak a vezető európai értéktőzsdék kedden.

2016. október 18. kedd, 09:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A londoni értéktőzsde fő mutatója, az FTSE-100 index 0,46 százalékos, a frankfurti DAX-index 0,54 százalékos, a párizsi CAC-40 index pedig 0,63 százalékos nyereséggel indította a kereskedést. Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,71 százalékkal ugrott meg.

Az eurót 1,1015 dolláron jegyezték a nemzetközi bankközi devizapiacon, 0,15 százalékkal erősödött a közös európai fizetőeszköz.

A kőolaj világpiaci ára emelkedik. Közép-európai idő szerint kedd reggel kilenc óra után néhány perccel az észak-tengeri Brent decemberi szállításra hordónként (159 liter) 51,87 dollárba került, 35 centtel, 0,68 százalékkal drágult az Intercontinental Exchange (ICE) londoni jegyzésében.

A New York-i árupiac elektronikus jegyzésében a nyugati féltekén irányadó West Texas Intermediate amerikai könnyűolajfajta ára novemberi szállításra hordónként 37 centtel, 0,74 százalékkal, 50,31 dollárra nőtt.

Hétfőn mínuszban zártak a nyugat-európai tőzsdék. A DAX-index 0,73 százalékkal, 10 503,57 pontra, a londoni FTSE-100 index 0,94 százalékkal, 6947,55 pontra, a párizsi CAC-40 index pedig 0,46 százalékkal, 4450,23 pontra süllyedt. Az euróövezeti gyűjtőindexek közül az EuroStoxx50 0,65 százalékkal, 3005,45 pontra, a legnagyobb piaci tőkeértékű európai részvények FTSE Eurofirst 300 indexe pedig 0,69 százalékkal, 1332,26 pontra esett.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet