BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatalmas olajpénz indul a technológiai szektorba

Szaúd-Arábia és egy japán technológiai vállalat, a SoftBank a világ egyik legnagyobb technológiai befektetési alapját, egy 100 milliárd dolláros alapot hoz létre a következő néhány évben - írja a Reutersre hivatkozva a portfolio.hu.

2016. október 14. péntek, 10:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szaúdi állami vagyonalap és az egyik legnagyobb japán technológiai cégcsoport, a SoftBank egy 100 milliárd dolláros technológiai befektetési alapot hozna létre, ezzel a világ egyik legnagyobb magántőke befektetési alapja jönne létre.

A terv szaúdi részről azért született, mert az alacsony olajár lépésre kényszeríti az országot, új üzleti lehetőségeket keresnek. A SoftBank részéről a cégcsoport alapítója és elnöke, Masayoshi Son döntött úgy, hogy új területeket hódítana meg. Ő egyébként egy 50 ezer dolláros startupból építette fel a 68 milliárd dolláros távközlési és befektetési cégcsoportot.

Az új alapba 45 milliárd dollárt tenne a következő öt évben Szaúd-Arábia, a SoftBank pedig 25 milliárd dollárral szállna be ugyanezen időtáv alatt. Néhány további nagybefektetővel még zajlanak a tárgyalások, velük együtt összesen 100 milliárd dollárosra nőhet az alap befektethető vagyona.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet