BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősödéssel indíthatnak a nyugat-európai piacok

Emelkedéssel indíthatnak a vezető európai tőzsdemutatók a keddi kereskedés kezdetén, miután hétfőn pluszban zártak a börzék.

2016. október 4. kedd, 08:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hétfőn a FTSE 1,22 százalékos emelkedéssel, a CAC pedig 0,12 százalékos erősödéssel fejezte be a napot. A frankfurti értéktőzsde hétfőn zárva volt nemzeti ünnep miatt.

A keddi kezdeti trendet befolyásolhatja, hogy pluszban álltak a vezető ázsiai tőzsdemutatók, részben a hétfőn ismertetett szeptemberi amerikai feldolgozói adat hatására erősödő dollár miatt, ami kedvez a térség exportálóinak.

Kedden igen kevés makrogazdasági adat várható. A legfontosabb ezek közül az augusztusi euróövezeti termelői árak alakulására vonatkozó szám lesz.

Kedd reggel, kevéssel fél nyolc előtt, 17 cent csökkenéssel, 50,72 dolláron állt az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára.
Ugyanekkor az euró 1,1198 dollárra gyengült a hétfő esti 1,1218 dollárról.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet