BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Visszatért a magyar bankok aranykora?

Mind a nyolc hazai nagybank nyereséggel zárta az első fél évet, amire már hét éve nem volt példa - írja pénteki számában a Világgazdaság.

2016. szeptember 9. péntek, 07:49

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt év hasonló időszakában is pozitív eredménnyel záró pénzintézetek - az OTP Bank, az UniCredit, a K&H, a Budapest Bank és a Raiffeisen - mellé felsorakozott az Erste, a CIB és az MKB is.

Ezzel párhuzamosan nőtt a bankok hitelezési aktivitása is, ami a magyar gazdaság növekedése szempontjából biztató - írja a lap.

Az eredmények javulásában a hitelezési aktivitás és az ügyfelek számának növekedése mellett az is közrejátszott, hogy a bankok céltartalékokat szabadíthattak fel, mert nem teljesítő hitelek kerültek ki a mérlegeikből. Ugyanakkor jelentős bevételt jelentett számukra, hogy eladták a Visa Europe-ban meglévő részesedésüket a kártyatársaság amerikai tulajdonosának. Továbbá a csökkenő bankadó is hozott a konyhára - olvasható a Világgazdaság cikkében.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet