BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zöldbe borult Nyugat-Európa

Pluszban zártak a vezető nyugat-európai tőzsdemutatók csütörtökön, elsősorban a bányaipari és az energiaipari részvények drágultak.

2016. augusztus 18. csütörtök, 18:03

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A londoni FTSE-100 0,14 százalék, a frankfurti DAX-30 0,67 százalék, a párizsi CAC-40 pedig 0,39 százalék erősödéssel fejezte be a napot.

Az euróövezeti vállalatok gyűjtőindexei közül az EuroStoxx50 0,49 százalékkal emelkedett, a legnagyobb piaci tőkeértékű európai részvények FTSEurofirst 300-as mutatója pedig 0,59 százalékkal erősödött.

Európai tőzsdezáráskor - 17.30 órakor - az északi-tengeri Brent olajfajta hordónkénti ára 89 cent (1,82 százalék) emelkedéssel 50,74 dolláron állt.

Ugyanekkor New Yorkban a DJIA tőzsdemutató 0,08 százalék, a Nasdaq 0,24 százalék, az S&P mutató pedig 0,17 százalék emelkedést jelzett a szerdai záróértékhez képest.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet