BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Továbbra is veszi a lakosság az állampapírt

174,7 milliárd forinttal emelkedett májusban a lakossági állampapírok állománya, a legkeresettebbek a Kamatozó és a Féléves Kincstárjegyek voltak

2016. június 14. kedd, 11:09

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Összesen 4424,5 milliárd forintra emelkedett a lakossági forint állampapírok teljes állománya május végére.

2016 első öt hónapjában 907,2 milliárd forinttal nőtt a belföldi kisbefektetők számára értékesített forint állampapírok állománya. Mind a forintban mind az euróban kibocsátott Prémium Magyar Államkötvények esetén lejárt egy-egy sorozat ezért e két állampapír nettó értékesítése mínusz értékeket mutat.

A PMÁK esetén a hó eleji 55 milliárd forintos lejáratot követően 45 milliárd forint mennyiségben történtek vásárlások. A P€MÁK-nak május végén volt közel egy milliárd eurós lejárata. A korábbi tapasztalatok alapján a lejáró összeg jelentős része újrabefektetésre kerül.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet