A vezető részvények erősödtek a pénteki záráshoz képest. Sándor Dávid, a KBC Equitas vezető elemzője szerint a BÉT már másfél hete erősen felülteljesít a nemzetközi börzékhez képest, így volt ez hétfőn is. A pozitív befektetői hangulatból \"nagyobbat merített\" a magyar piac, mint a német például, ahol 1 százalék körüli emelkedés van.
Az OTP 3 százalékos erősödését a KBC elemzője szerint segítette, hogy a múlt hét végére fontos technikai támaszhoz érkezett a papír.
A Mol 1,7 százalékkal 16 510 forintra erősödött 562 millió forintos forgalomban. Az OTP-részvények 3,1 százalékkal 7060 forintra emelkedtek, forgalmuk 4,4 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 0,2 százalékkal 466 forintra emelkedett, forgalma 320,8 millió forint volt. A Richter 1,5 százalékkal 5470 forintra nőtt, a részvények forgalma 1,2 milliárd forintot ért el.
