BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ez a Telekom napja volt a tőzsdén

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 27,99 pontos, 0,11 százalékos emelkedéssel, 26 240,14 ponton zárt csütörtökön.

2016. május 5. csütörtök, 18:28

Fotó: Dömötör Csaba / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol 35 forinttal, 0,22 százalékkal 16 200 forintra csökkent, 768,2 millió forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 17 forinttal, 0,24 százalékkal 6940 forintra esett, forgalmuk 4,1 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 8 forinttal, 1,73 százalékkal 470 forintra erősödött, forgalma 476,0 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 15 forinttal, 0,28 százalékkal 5370 forintra nőtt, a részvények forgalma 1,7 milliárd forintot ért el.

A részvénypiac forgalma 7,1 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

Andorkó László, a Raiffeisen Bank devizakereskedője az M1 csatornán elmondta: a nap nagy részében az európai részvényindexekkel együtt pozitív tartományban mozgott a BUX, a kereskedés végére azonban gyengültek az árfolyamok, így a magyar tőzsde csak minimális emelkedéssel zárt. A nap nyertese a Magyar Telekom volt, érdemi elmozdulás csak ennél a papírnál következett be, de pluszban zárt a Richter is, az OTP és a Mol viszont kisebb mínuszban fejezte be a kereskedést - tette hozzá a szakértő.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet