BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Osztalékot fizet a BÉT-re tartó társaság

Csaknem 250 millió forintos osztalékot szavazott meg a Duna House közgyűlése.

2016. április 30. szombat, 21:00

Fotó: Napi Gazdaság / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Duna House Holding Nyrt. szombati éves rendes közgyűlése megszavazta 247,6 millió forint osztalék kifizetését, az ezt meghaladó adózott eredményt pedig eredménytartalékba helyezi a társaság - olvasható a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) honlapján.

A nemzetközi pénzügyi beszámolási standardok (IFRS) szerinti konszolidált éves jelentést a közgyűlés 2,951 milliárd forint mérlegfőösszeggel és 965,74 millió forint adózott eredménnyel hagyta jóvá.

Korábbi tájékoztatás szerint az ingatlanközvetítő Duna House törzsrészvényeit 2015. október 28-án vették fel a BÉT terméklistájára, a részvények jegyzése már folyamatban volt tavaly novemberben. A cégcsoport kérésére a BÉT azonban meghosszabbította a tőzsdei kereskedés megkezdésére vonatkozó határidőt, így a cég június 30-ig nyújthatja be erre vonatkozó kérelmét.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet