BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erős napja volt az OTP-nek és a Richternek

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 2 százalékos emelkedéssel 26 927 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 15 milliárd forint volt.

2016. április 14. csütörtök, 18:46

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest. Kiss Mónika, az Equilor Befektetési Zrt. vezető elemzője szerint a befektetők rendkívül optimistán ítélik meg a magyar eszközöket, a lengyel papírok helyett a magyar részvények felé fordultak, részben emiatt igen jól teljesített az OTP csütörtökön. Az OTP árfolyamának emelkedésében az is szerepet játszott, hogy az európai bankrészvények megítélése általában is javult. A folyamat mögött az húzódik meg, hogy az olasz bankszövetség úgy döntött, betétbiztosítás formájában támogatást nyújt a nehéz helyzetbe jutott olasz kisbankok számára, azaz az olasz bankszövetség nem hagyja bedőlni ezeket a pénzintézeteket. Ez a tény pozitívan hatott az egész európai bankrendszer megítélésére - magyarázta Kiss Mónika.

A Mol 0,7 százalékkal 16 300 forintra erősödött 1,6 milliárd forintos forgalomban. Az OTP 2,9 százalékkal 7223 forintra drágult 9,2 milliárd forintos forgalomban. A Richter-papírok 2,7 százalékos rally után 5600 forintra emelkedtek, a részvények forgalma 3,7 milliárd forintot ért el. A Magyar Telekom árfolyama 0,9 százalékkal 471 forintra emelkedett, forgalma 408,8 millió forint volt.

Economx
Economx
MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet