Kissé elromlott a hangulat az európai tőzsdéken, az irányadó nyugat-európai indexek mínuszba fordultak, ami magával rántotta a hazai papírokat is - írta a Portfolio.hu.
A BUX 11.30-kor 26 018,71 ponton állt, ami a legutóbbi, hétfői záró értékéhez képest 249,71 pontos, 0,95 százalékos csökkenés, a keddi nyitásnál 298,46 ponttal alacsonyabb. A részvénypiac forgalma délelőtt 2,9 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.
A Mol 140 forinttal, 0,87 százalékkal 15 920 forintra csökkent.
Az OTP-részvények ára 40 forinttal, 0,58 százalékkal 6915 forintra esett.
A Magyar Telekom árfolyama 7 forinttal, 1,49 százalékkal 462 forintra gyengült.
A Richter-papírok árfolyama 75 forinttal, 1,38 százalékkal 5365 forintra csökkent.
