BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mínuszban a magyar tőzsde, adják a papírokat

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe a plusz 48,75 pontos nyitás után gyengült kedden délelőtt.

2016. április 12. kedd, 11:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kissé elromlott a hangulat az európai tőzsdéken, az irányadó nyugat-európai indexek mínuszba fordultak, ami magával rántotta a hazai papírokat is - írta a Portfolio.hu.

A BUX 11.30-kor 26 018,71 ponton állt, ami a legutóbbi, hétfői záró értékéhez képest 249,71 pontos, 0,95 százalékos csökkenés, a keddi nyitásnál 298,46 ponttal alacsonyabb. A részvénypiac forgalma délelőtt 2,9 milliárd forint volt, a vezető részvények gyengültek az előző napi záráshoz képest.

A Mol 140 forinttal, 0,87 százalékkal 15 920 forintra csökkent.

Az OTP-részvények ára 40 forinttal, 0,58 százalékkal 6915 forintra esett.

A Magyar Telekom árfolyama 7 forinttal, 1,49 százalékkal 462 forintra gyengült.

A Richter-papírok árfolyama 75 forinttal, 1,38 százalékkal 5365 forintra csökkent.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet