BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ekkora osztalékot fizet az OTP

Az OTP a 2015-ös eredménye után 46,2 milliárd forintnyi osztalékot fizethet - írja a Portfolio.hu

2016. március 24. csütörtök, 09:46

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A portál szerint az OTP április 15-én tart közgyűlést, ezen többek között az osztalékról is döntenek. A közgyűlési határozati javaslat alapján az OTP összesen 46,2 milliárd forint osztalékot fizet ki, amely a részvények névértékére vetítve 165 százalék, vagyis részvényenként 165 forint.

Az OTP a saját részvényekre eső osztalékot felosztja az osztalékra jogosult részvényesek között, így a Portfolio számításai szerint részvényenként 167 forint lehet az osztalék. A 167 forintos osztalékkal és a szerdai, 6740 forintos részvényárral kalkulálva 2,5 százalékos osztalékhozam adódik.

Az OTP az elmúlt 10 évben nem fizetett ilyen magas osztalékot, ráadásul a várakozások szerint a következő években tovább emelkedhet az osztalékfizetés mértéke, jövőre 241, 2018-ban pedig már 313 forint osztalékkal kalkulálnak az elemzők.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet