BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kiderült, mekkora osztalékot fizetne a Mol

A Mol Nyrt. igazgatósága 55 milliárd forint osztalék kifizetését javasolja a társaság éves rendes közgyűlésének - tette közzé a Mol a BÉT honlapján csütörtökön.

2016. március 17. csütörtök, 18:05

Fotó: Napi Gazdaság / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Mol 2015-ben 50 milliárd forint osztalékot fizetett ki eredménytartalékából. Az egy részvényre jutó kifizetett osztalék tavaly 485,49 forint volt. A társaság a saját tulajdonában lévő részvényekre eső osztalékot az osztalékra jogosult részvényesek között szétosztotta.

A társaság az idén április 14-re hívta össze éves rendes közgyűlését. A tulajdonosi fórum napirendjén a szokásos pontok mellett igazgatósági és felügyelő bizottsági tagok választása is szerepel, továbbá az igazgatóság felhatalmazása saját részvények megszerzésére.

A napirendi pontokhoz kapcsolódó előterjesztéseket és határozati javaslatokat a közgyűlés kezdőnapját legalább 21 nappal megelőzően teszi közzé a Mol a honlapján.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet