A Mol 25 forinttal, 0,15 százalékkal 16 300 forintra erősödött, 5,3 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 98 forinttal, 1,46 százalékkal 6805 forintra nőtt, forgalmuk 8,2 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,45 százalékkal 438 forintra csökkent, forgalma 826,2 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 31 forinttal, 0,59 százalékkal 5266 forintra emelkedett, a részvények forgalma 3,2 milliárd forintot ért el.
A részvénypiac forgalma 17,7 milliárd forint volt, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
Andorkó László, a Raiffeisen Bank devizakereskedője a M1 televíziós csatornán elmondta: a főbb európai részvényindexekkel szemben pluszban zárt a BUX. A nap nyertese az OTP volt, de a blue chipek közül a Magyar Telekom kivételével mindegyik kissé erősödött.
A pozitív hangulatot segíthette a régiós börzék részvényeit tömörítő Cece index átsúlyozása, mert emelkedhet a magyar papírok súlya. Pénteken az S&P felülvizsgálhatja Magyarország hitelminősítését, ezt is pozitív várakozások kísérhetik - mutatott rá.
