BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Telekom: 2016 után akár 25 forint lehet az osztalék

A Magyar Telekom vezetői abban bíznak, hogy a távközlési vállalat tartós növekedési pályán tartható a következő években, a 2016-os év után pedig 25 forintos osztalékot tartanak reálisnak.

2016. február 25. csütörtök, 10:18

Fotó: Dömötör Csaba / Völgyi Attila
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Christopher Mattheisen vezérigazgató kiválónak nevezte a vállalat 2015-ös eredményeit csütörtöki sajtótájékoztatóján. Kiemelte, hogy a vezetékes hálózatfejlesztés eredményeként tavaly 464 ezer háztartást értek el nagysebességű szélessávú internettel a tervezett 440 ezer helyett, az idén pedig újabb félmillió háztartás elérése a cél. Az uniós tenderek eredményeként tovább nőhet ez a szám tette hozzá.

A Telekom szerdán bejelentette, hogy a 2015. év után 15 forint osztalékfizetést javasol a közgyűlésnek, a csütörtöki sajtótájékoztatón elhangzott, hogy a 2016. évi eredmény után már 25 forintos osztalékot céloznak meg. A vállalat az elmúlt két évben nem fizetett osztalékot.

A vezérigazgató elmondta, hogy 2015. a nagy beruházások éve volt nemcsak a vezetékes, hanem a mobil üzletágban is. Az lakossági LTE-lefedettség több mint 97 százalékosra nőtt, és már egymillió használója van a Telekom 4G hálózatának. Az idén a vállalat arra fókuszál, hogy a beltéri lefedettség minősége javuljon.

A következő években ez a beruházási hullám csillapodni fog, 2017. lesz az utolsó fázis. Emiatt a beruházási költségek is csökkennek, 2016-ban mintegy 10 százalékkal az előző évhez képest. A vezetékes fejlesztések egy része EU-támogatással valósul meg, ez is hozzájárul a költségek mérséklődéséhez.

A vezérigazgató ismertette: a tavalyi eredményekhez hozzájárult az is, hogy a vállalatcsoport nemcsak a lakossági piacon volt sikeres, de a T-Systems is jó eredményeket ért el a vállalati szegmensben a rendszerintegráció és az it-szolgáltatások területén.

Szabó János gazdasági vezérigazgató-helyettes a 2015. évi eredményeket ismertetve kifejtette, hogy az összes nyilvános célkitűzést sikerült elérni vagy túlszárnyalni. A pénzügyi eredményeket elsősorban a magyarországi távközlési és informatikai piac hozta, a következő években azonban már a leányvállalatoknál is javulásra számítanak.

A távközlési társaság éves árbevétele 2015-ben 656,3 milliárd forint volt, 4,8 százalékkal magasabb a 2014. évinél, a társaság részvényeseire jutó nettó eredmény viszont 3,1 százalékkal, 27,7 milliárd forintra mérséklődött.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet