BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyon kéne venni a Telekomot

A Concorde Értékpapír Zrt. elemzői 510 forintos célár mellett erős vételre javasolják a Magyar Telekom részvényeit. Jövőre az osztalék még a menedzsment által előrejelzettnél is magasabb lehet.

2016. február 25. csütörtök, 09:36

Fotó: Dömötör Csaba / Pelsőczy Csaba
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Változatlan, 510 forintos célárfolyam mellett erős vételre javasolják a Magyar Telekom részvényeit a Concorde Értékpapír Zrt. elemzői a gyorsjelentést követően ma reggel kiadott elemzésükben.

A brókercég szakértői kiemelik, hogy a Magyar Telekom vezetése megemelte mind a 2016-ra, mind a 2017-re vonatkozó EBITDA várakozását, hiszen már most túlszárnyalta a 185 milliárd forintos EBITDA célt, amit eredetileg 2017-re irányoztak elő. Az új célok, idén 187-191 milliárd forint, jövőre 189-193 milliárd forint egybecsengenek a Concorde által eddig várt értékekkel.

A Concorde szerint beigazolódott az a korábbi véleményük, hogy bár a 2014-es szintnél alacsonyabb, de mégis a 80 milliárd forintos célnál magasabb beruházással érdemes számolni a társaságnál. Szerintük elérhetőnek tűnik az idénre a menedzsment által kitűzött 50 milliárd forintos szabad cash-flow cél, sőt ezt túl is szárnyalhatja a cég, ami további osztalékemelkedést eredményezhet.

Úgy gondolják, hogy a menedzsment által előrejelzett 25 forintnál akár magasabb osztalék kifizetése is lehetséges lesz majd 2017-ben, minimum 35 forint kifizethet a társaság. Felhívják a figyelmet, hogy a jövőre tervezett 25 forintos osztalék kifizetésével is már 6 százalék körüli a papírok osztalékhozama a jelenlegi árfolyammal számolva.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet