BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bekavart az MNB - mi lesz a forinttal?

Nagyot gyengült a forint szerda délelőtt, miután Nagy Márton, az MNB alelnöke a hagyományos és nem hagyományos eszközök bevetéséről beszélt egy jövőbeli kamatvágás lehetősége mellett.

2016. február 24. szerda, 13:33

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A hazai fizetőeszköz az euróhoz képest hirtelen két forinttal, 310 forintra gyengült szerda délelőtt. Az elmúlt napokban féléves csúcson, 307-308 forint között is járt az árfolyam.

Az előző napok erősödése alapvetően annak köszönhető, hogy a piac már elkezdte beárazni az Európai Központi Bank (ECB) lehetséges márciusi bejelentéseit - mondta Csajbók Róbert, az ING Bank devizapiaci üzletkötője a Napi.hu-nak. Ezen kívül tavasszal megkezdődik a \"hitelminősítési szezon\", amely akár felminősítést is hozhat Magyarország számára.

Az MNB ugyanakkor a 2016-os növekedési célok elérése érdekében inkább a gyengébb forintot tartja kívánatosnak, így Csajbók szerint a szerdai bejelentés egy gyors reakció lehetett a jegybank részéről, hogy a forint erősödését fékezze.

A szakember szerint a következő napokban a 310-312 forintos szintek tűnnek reálisnak, de március 10-ig (az ECB döntéséig) még a piac erősítheti is a hazai fizetőeszközt.

A forint a dollárhoz képest 282,6 forintra, a svájci frankhoz viszonyítva pedig 284,4 forintra gyengült a szerdai kereskedésben.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet