BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól megy a JPMorgannek

Negyedik negyedévi nyerségének várakozások feletti, kilenc százalékos növekedéséről számolt be csütörtökön a JPMorgan Chase & Co. bankház.

2016. január 14. csütörtök, 16:24

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az eszközérték alapján legnagyobb amerikai pénzintézet a negyedik negyedévben 23,75 milliárd dollár bevétel után 5,43 milliárd dollár, részvényenként 1,32 dollár nyereséget ért el az egy évvel korábbi 4,93 milliárd, részvényenként 1,19 dollár után.

Az elsőbbségi részvényesek kifizetése után a nyereség 4,91 milliárd dollár volt 2015 negyedik negyedévében, részvényenként 1,39 dollár. Egy évvel korábban 4,49 milliárd dollár, részvényenként 1,19 dollár volt a nyereség. Elemzők átlagosan 1,26 dolláros egy részvényre jutó nyereséget és 22,89 milliárd dollár bevételt vártak.

A múlt év egészében a JPMorgan 24,4 milliárd dollár nyereséget ért el, 2,7 milliárddal többet, mint 2014-ben.

A hat legnagyobb amerikai bank közül csak a JPMorgan részvénye fejezte be nyereséggel a tavalyi évet, 5,5 százalékossal. Az idén az év eleje óta azonban a részvény árfolyama a szerdai zárásig 13,2 százalékkal csökkent. A részvény árfolyama a tőzsdén kívüli forgalomban 1,8 százalékkal erősödött a csütörtöki tőzsdei nyitást megelőzően.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet