BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó nap volt a magyar tőzsdén

Pénteken felülteljesített a magyar tőzsde a nemzetközi börzékhez képest. A Richter húzta a piacot.

2016. január 8. péntek, 18:38

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1,53 százalékos emelkedéssel, 23 956,19 ponton zárt pénteken. A részvénypiac forgalma 10,4 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

A Mol árfolyama 0,2 százalékkal 13 950 forintra csökkent, 992,1 millió forintos forgalomban.

Az OTP-részvények 2,1 százalékos erősödést követően 5897 forinton zártak, forgalmuk 5,5 milliárd forintot tett ki.

A változatlan kurzusú Magyar Telekom részvények 405 forintot értek, összesen 70,8 millió forintnyi papír fordult meg a parketten.

A Richter-papírokat 3,1 százalékos drágulást követően 5739 forinton fejezték be a napot, összesen 3,7 milliárd forint értékben kereskedtek a gyógyszercég részvényeivel.

Így látják az elemzők

Pénteken a tavalyi átlagnak megfelelő forgalomban, kiemelkedően teljesített a BUX a főbb nyugat-európai tőzsdékhez viszonyítva - mondta Horváth Ákos, az Erste Befektetési Zrt. elemzője.

A Richter 3,1 százalékos emelkedése vélekedése szerint annak köszönhető, hogy a befektetők átárazták a gyógyszeripari cég részvényeinek árfolyamát, így az elemző a következő időszakban is felülteljesítést vár a papírtól. Az OTP is erősödni tudott, aminek egyik okát abban látja, hogy a lengyel bankok mélyrepülése miatt a régiós bankpapírok közül a magyar pénzintézet papírjait veszik a befektetők.

Miró József, az Erste Befektetési Zrt. vezető elemzője az M1-en elmondta: a magyar tőzsde gyakorlatilag egész héten felülteljesített a nemzetközi piacokhoz képest. Pénteken a BUX pozitív eredménye elsősorban a Richter-papírok több mint 3 százalékos és az OTP-részvények mintegy 2 százalékos emelkedésének köszönhető.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet