BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyengén kezdte a napot New York

Nagy indexcsökkenéssel nyitottak szerdán az amerikai tőzsdék.

2016. január 6. szerda, 15:49

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

New Yorkban a kereskedés kezdetén a DJIA-30 index 1,37 százalék, az S&P-500 index 1,39 százalék, a Nasdaq Composite pedig 1,45 százalék veszteséget mutatott. Kedden az indexek vegyesen zártak, a DJIA-30 0,06 százalékkal emelkedett, az S&P-500 0,20 százalékkal erősödött, a Nasdaq Composite viszont 0,24 százalékkal csökkent.

Szerdán az olaj ára csökkent, a WTI nyersolaj az amerikai kereskedés kezdetén 3,70 százalékos, a Brent 4,71 százalékos veszteségben állt. A WTI határidős jegyzése hordónként 34,64 dollár, a Brent jegyzése 34,71 dollár volt. Az arany ára emelkedett, az azonnali piacon 1,40 százalékkal unciánként 1092,69 dollárra, a határidős piacon a legközelebbi kontraktus 1,28 százalékkal 1092,20 dollárra. A dollár kissé erősödött, az eurót 0,05 százalékkal alacsonyabban 1,0742 dolláron jegyezték.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet