Tokióban a Nikkei-225 index 1,90 százalékkal, 18 986,80 pontra süllyedt. A mutató a héten összességében 1,3 százalékkal gyengült.
A tőzsdemutató 0,2 százalékos mínuszban indított, majd volt egy pillanat, amikor 2,7 százalékos pluszban is állt a japán jegybanknak arra a bejelentésére, hogy fenntartja gazdaságélénkítő programját. Elemzők szerint a Nikkei azért zárt gyengüléssel, mert a befektetők újabb gazdaságélénkítő intézkedéseket vártak a jegybanktól.
A már szintén bezárt tőzsdék közül a szöuli 0,13 százalékkal gyengült, az ausztrál 0,09 százalékkal erősödött, a tajvani pedig 0,75 százalékkal esett a hét utolsó kereskedési napján.
A tokiói zárás után a térségben még nyitva tartó hongkongi tőzsde fő mutatója 0,06 százalékos, az indiai börze 0,62 százalékos mínuszban állt a csütörtöki záróértékhez képest.
