BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre több pénzt visznek magyarok külföldre

Gyorsan növekszik a külföldön, betétben tartott pénz mennyisége, amely nyáron már meghaladta a 670 milliárd forintot - írta a Magyar Nemzeti Bank adataira hivatkozva a Világgazdaság pénteken.

2015. december 4. péntek, 07:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A külföldön tartott pénz mennyisége 13,3 százalékkal nőtt a júniusig tartó egy évben az előző évi szinthez képest, négy év alatt pedig megduplázódott. Míg 2010 közepén arányuk alig haladta meg az egy százalékot, idén már az összes pénzügyi eszköz 1,7 százalékát tették ki ezek a fajta megtakarítások.

A lap szerit három tényező játszott közre a folyamatban: 2013-óta folyamatosan csökkennek a lakossági betéti kamatok, a külföldön munkát vállaló magyarok növekvő száma miatt emelkedik a külföldön nyitott számlák száma is, megtakarításaiknak pedig csak egy részét utalják Magyarországra, de emellett az is szerepet játszhatott, hogy a lakosságnak megrendült a pénzügyi rendszerbe vetett bizalma.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet