Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. igazgatója elmondta: az amerikai piacok a hálaadás miatt zárva tartottak, ezért visszafogott kereskedésre lehetett számítani a BÉT-en, de a 7 milliárd forintos csütörtöki forgalom átlagosnak számít.
A kedvező hangulatban az európai részvényindexekkel együtt mozgott és pluszban zárt a BUX. Hírmentes, csendes volt a kereskedés, a nap nyertese a Mol lett, de a többi blue chip is jól teljesített - tette hozzá.
A Mol 1,2 százalékkal 13 810 forintra erősödött, 1,2 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 0,9 százalékkal 6081 forintra nőtt, forgalmuk 3,1 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 1 százalékkal 408 forintra emelkedett, forgalma 159,2 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 0,8 százalékkal 5485 forintra nőtt, a részvények forgalma 1,8 milliárd forintot ért el.
