BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Budapest lemaradt

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 116,25 pontos, 0,53 százalékos emelkedéssel, 22 007,07 ponton zárt csütörtökön.

2015. október 15. csütörtök, 18:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A részvénypiac forgalma 6,1 milliárd forint volt, a vezető részvények vegyesen teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. igazgatója szerint az európai tőzsdéknél gyengébben teljesített a magyar, de kisebb pluszban tudott zárni. A nap nyertese a Richter volt, de az OTP is erősödött, a Mol iránt viszont nem nagyon volt érdeklődés. Csendes, nyugodt volt a kereskedést a hazai börzén, különösebb piacmozgató hír nem érkezett.

A Mol 45 forinttal, 0,34 százalékkal 13 100 forintra csökkent, 605,0 millió forintos forgalomban.

Az OTP-részvények ára 40 forinttal, 0,70 százalékkal 5740 forintra erősödött, forgalmuk 3,2 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,51 százalékkal 387 forintra esett, forgalma 410,6 millió forint volt.

A Richter-papírok árfolyama 78 forinttal, 1,68 százalékkal 4716 forintra nőtt, a részvények forgalma 1,9 milliárd forintot ért el.

A kis- és közepes részvények indexe, a BUMIX 1616,74 ponton zárt csütörtökön, ez 1,12 pontos, 0,07 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet